Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

The Anatolian Fire in Kremlin

Dha DIŞ HABER – Anadolu Ateşi, Kremlin’de büyük ilgi gördü Türkiye’nin uluslararası üne sahip dans topluluğu olan Anadolu Ateşi, Moskova’da Kremlin Sarayı’nın konser salonunda çıktığı sahnede Rusların büyük ilgisi ile karşılaştı.
Türkiye’nin uluslararası üne sahip dans topluluğu olan Anadolu Ateşi, Moskova’da Kremlin Sarayı’nın konser salonunda çıktığı sahnede Rusların büyük ilgisi ile karşılaştı.

Toplam kapasitesi 6 bin 600 olan konser salonunun tamamı dolarken sahnenin ön tarafına konulan yaklaşık 400 kadar ekstra koltukta da çok sayıda özel davetli, gösteriyi izledi.

Gösteriyi izleyenler arasında bulunan Rusya Komünist Partisi lideri Gennadi Zyuganov,DHA’ya yaptığı açıklamada gösteriyi çok beğendiğini söyledi. Çok başarılı bir gösteri sahneleyen ekibi tebrik ettiğini de belirten Zuganov, ‘Bu kadar çok güzel kızı nereden buldunuz’ Gerçekten muhteşem bir gösteri. Kıyafetler, oyunlar hepsi bir birinden güzeldi? dedi.

Program sonrası DHA mikrofonlarına konuşan Anadolu Ateşi Genel Sanat YönetmeniMustafa Erdoğan ise dördüncü kez çıktıkları Kremlin sahnesinde her defasında aynı heyecanı yaşadıklarını belirterek, ‘Buraya her gelişimizde bu ilgiyi görüyoruz. Bu bizim kültürümüzün başarısı, Anadolu kültürünün zenginliği, bizim disiplinli çalışmamız, dansçı arkadaşlarımızın fedakarlığı’ Rusya gibi dans açısından çok zor beğenen bir ülkede bunu yapabilmek ve bittiğinde de 7 bin kişiyi ayakta görmek benim için de müthiş bir coşku, müthiş bir onur? Çok mutluyuz? dedi.

Moskova’nın dışında Kazan şehrinde de bir gösteri yapacaklarını belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

‘Kazan dönüşü Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde Urumçi’de oynayacağız. Çin’in hemen hemen bütün şehirlerinde oynadık ama Urumçi’de ilk defa oynayacağız bu bizim için çok önemli. Hemen sonrasında Boston’a gideceğiz. Boston’da bir açık hava festivalinde 30 bin kişiye oynayacağız.

Rus seyircisi danstan anlayan bir seyircidir. Anadolu Ateşi’nin fanı gibi davranırlar. Gittiğiniz her yerde salonlar mutlaka doludur, dansı yaşamlarının bir parçası olarak görüyorlar ve hemen hemen hepsi dans eğitimi almış. Çocukken okullarda dans eğitimi alıyorlar zorunlu ders gibi’Bizde de olması gerektiği gibi. O yüzden hepsinin dans ile ilgili bir fikri bir teorisi ve bir eleştirmen gözü ile bakışı var. Zor seyircidir.?

Salonda izleyenler arasında çok sayıda Rus siyasetçinin de olduğunu belirten Mustafa Erdoğan, ‘Burada bugün 50 kadar milletvekili, önemli komisyonların başkanları, Putin’in yardımcıları vardı. Bu benim açımdan çok sevindirici bir şey. Umarım ki Türkiye’deki politikacılara da örnek olur’ dedi.

Source
http://www.haberler.com/anadolu-atesi-kremlin-de-buyuk-ilgi-gordu-7364021-haberi

book a table

Details

Date:
May 29, 2015
Time:
7:00 pm - 10:00 pm
Event Category: